Minimalist Blogger Templates from GalleryBloggerTemplates.com. Optimized for your blog. Free to download and use.

Fotografia cyfrowa daje kilka nowych sposobności w zakresie wykonywania zdjęć. Znając możliwości swego aparatu cyfrowego możemy utworzyć zdjęcia wypasioną. Jakie funkcje w naszych aparatach cyfrowych może obsługiwać w trakcie robienia zdjęć? Podstawowe funkcje w każdym aparacie wiążą się z możliwością ustawienia ekspozycji , a oprócz tego z podglądem głębi ostrości. Przydatnym rozstrzygnięciem w przypadku aparatów cyfrowych jest elektroniczny wizjer, w którym wyświetlane są najbardziej istotne informacje o ujęciu.

Funkcją, z której w szczególności chętnie korzystają miłośnicy zdjęć cyfrowej, jest możliwość podglądu wykonanego obrazki za pomocą wyświetlacza LED. Dzięki temu można sprawdzić, czy zdjęcie jest wystarczająco ostre, oszacować jego kompozycję i inne elementy. Pubudzającą ciekawość funkcją aparatów cyfrowych jest histogram, który pokazuje zarówno rozmieszczenie pikseli, jak i poziom jasności zdjęcia w poszczególnych miejscach ilustracje. Dzięki tej funkcji właściwie każdy fotograf może w tym samym momencie przekonać się, czy przygotowane przez niego przed chwilą zdjęcie jest poprawne pod względem technicznym. Niektóre aparaty kompaktowe, jak i cyfrowe lustrzanki, mają dodatkowe funkcje znacznie zwiększające sposobności użycia aparatu. Dzięki przyszłościowym rozwiązaniom tradycyjny aparat cyfrowy może służyć też jako kamera. Dzieje się tak dzięki coraz przeważnie stosowanemu trybowi wideo , a oprócz tego możliwości zapisu dźwięku. Przydatną funkcją jest także ta, która zezwala na zapis serii zdjęć. Daje to możliwość stworzenia kilku fotografii w ciągu sekundy, choćby powinno się pamiętać, że w takim przypadku jakość zdjęć będzie nieco gorsza.

Fotograf w Krakowie
Prawie każdy, kto choć raz był na Wawelu, zdaje sobie sprawę z majestatyczności tego obiektu. Wzgórze na krakowskim przedmieściu zachwyca nie tylko swoją wielkością, ale przede wszystkim urokiem. Miasto to przyciąga wielu artystów.

Na ulicach można spotkać malarzy, rzeźbiarzy, a w co drugim rogu stoi zapalony fotograf. Kraków poniekąd jest świątynią artystów. Odnajdują oni tam to, co przedtem było dla nich nieznane. Na wawelskich murach szukają śladów historii, śladów osobistych dziejów. I co istotne, w Krakowie spotkać można nie tylko Mieszkańców Polski, niemniej jednak też wielu obcokrajowców, którzy zafascynowani są siedzibą polskich królów. Miasto szczególnie obfituje w Litwinów, którzy to, choćby nie wolą się do tego przyznać – w mniejszym lub większym stopniu czują się Polakami.
Wawel jest też miejscem kultu. Ulokowana jest tam bowiem jedna z najlepiej znanych polskich katedr w całej Europie. Turyści z całego Świata przybywają na krakowskie przedmieście by jedynie móc usłyszeć dźwięk Dzwonu Zygmunta. Jest to chwila zadumy i wewnętrznych refleksji. Piorunujący odgłos dzwonu przenika do głębi wszystkich, którzy go słyszą. Jednak doświadczyć tego wydarzenia mogą jedynie nieliczni, bo jak wiadomo dzwon bije w wyłącznie w chwilach bardzo bardzo poważnych dla Krakowa czy także dla samej Polski. W obecnym tysiącleciu serce dzwonu poruszyło się tylko sześć razy. W każdej sytuacji po zasadniczych wydarzeniach w dziejach naszej ojczyzny.
Sam Kraków to jednakże nie tylko zabytki, niemniej jednak też przepiękny pejzaż i wielkie dzieła natury. Ani jedna osoba prawdopodobnie nie zaprzeczy, że Dolina Krakowska to jedna z najpiękniejszych dolin Polski. Stojąc w dole, wśród skałami możemy poczuć, jak mali jesteśmy w przyrównaniu do natury, która to dzień w dzień daje nam życie. Więc jest to idealne miejsce, żeby oddać hołd przyrodzie i poczuć się nierozerwalnie z nią związanym.

Ziemia krakowska zachwyca wszystkich. Zarówno tych, co widzą ją 1-szy raz, w jaki sposób i tych, co stąpają po niej kilkukrotnie. Więc dawną siedzibę polskich królów ze stuprocentową pewnością można nazwać najpiękniejszym miastem naszego państwie. Odważni nazywają ją również „wnętrzem Polski”, po w tym w tym momencie miejscu narodziła się polska historia.

Źródło informacji: http://fotopyzik.pl.

Pin It

0 komentarze:

Prześlij komentarz