Minimalist Blogger Templates from GalleryBloggerTemplates.com. Optimized for your blog. Free to download and use.

W teraźniejszych czasach doświadczamy znacznego zanieczyszczenia powietrza. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością przyczyniają się do tego spaliny pochodzące z samochodów. Obecnie duży nacisk kładzie się na ekologię, jednak wielu z teraźniejszych zanieczyszczeń nie jesteśmy w stanie uniknąć.

Aby polepszyć kondycje naszej planety, polecam obsługiwać energię odnawialną. Jednym z przykładów energii odnawialnej jest energia pochodząca ze słońca. Słońce jest źródłem nieskończonej ilości energii, która w przeciwieństwie do ropy albo gazu nie ulegnie wyczerpaniu. Z tego powodu kilka lat temu uczeni stworzyli pierwsze ogniwo fotowoltaiczne, którego działanie opierało się na pobieraniu energii słonecznej i kolejno konwersji w energię elektryczną. Na tej zasadzie działają panele fotowoltaiczne. Możemy je zauważyć częstokroć na wielu dachach domów. Dzięki stosownej budowie pobierają energię słoneczną, konwertują ją i tym samym możemy zredukować nasze koszta przykładowo ogrzewania wody w domu.

Właśnie fotowoltaika jest prężnie rozwijającą się dziedziną. Możemy wyróżnić cztery generacje ogniw fotowoltaicznych (pospolicie nazywanych ogniwami słonecznymi). Pierwszą generację stanowią ogniwa oparte na krzemie, możemy wyróżnić ogniwa monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Druga generacja to ogniwa cienkowarstwowe, z kolei do trzeciej generacji należą ogniwa fotoelektrochemiczne, gdzie możemy wyróżnić ogniwa organiczne, polimerowe albo barwnikowe. Końcową generację stanowią ogniwa działające w oparciu o nanocząstki będące kropkami kwantowymi. Więcej informacji można wyszukać na stronie energiasloneczna.info.

Więcej: fotowoltaika.

Pin It

0 komentarze:

Prześlij komentarz