Minimalist Blogger Templates from GalleryBloggerTemplates.com. Optimized for your blog. Free to download and use.

Coraz częstokroć mówi się o ekologicznych sposobach na ogrzewanie domu albo ogrzewanie wody. Natomiast aby móc skorzystać z takich możliwości najpierw trzeba niemało zainwestować. Bycie eko pomimo, że jest modne, nie jest tanie. I nie zapowiada się na to, aby w ciągu paru najbliższych lat miało potanieć.Najpopularniejsze jest budowanie domowej elektrowni słonecznej. Panele słoneczne można kupić wręcz w hurtowniach z materiałami budowlanymi lub w sklepach internetowych. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością wymagany będzie fachowiec (najlepiej z certyfikatem) do ich montażu, ponieważ w zapewnień każdego zestawu jasno określone jest, że producent nie ponosi odpowiedzialności, gdy my podłączymy coś źle i elektrownia nie będzie działać.

Ogniwa słoneczne w większości wypadków montowane są na dachach, niemniej jednak można je również postawić w ogródku na specjalnym stojaku, dzięki któremu będą adekwatnie nachylone do promieni słonecznych, które będą na nie padać. Tylko wtedy, kiedy panele fotowoltaiczne będą odpowiednio nachylone taka domowa elektrownia będzie poprawnie pracować.

Ilość montowanych paneli solarnych zależy głównie od tego czy zestaw posiada pomóc w ogrzewaniu ciepłej wody czy również ma wspierać ogrzewanie centralne i podgrzewanie wody. Im większy dom, więcej mieszkańców i większe zapotrzebowanie na ciepło i wodę, tym więcej paneli trzeba będzie zamontować. Natomiast należy liczyć się z tym, że w naszym klimacie samą instalacją solarną nie ogrzejemy domu. Musi ona być wspomagana przez piece czy kominki, żeby funkcjonować całe 356 dni w roku.

Zobacz więcej: ogniwa słoneczne.

Pin It

0 komentarze:

Prześlij komentarz